Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Základná škola

Základná škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie prostredníctvom vzdelávacích programov, ktoré poskytujú základné vzdelanie. Základná škola v súlade s princípmi a cieľmi výchovy a vzdelávania tohto zákona podporuje rozvoj osobnosti žiaka vychádzajúc zo zásad humanizmu, rovnakého zaobchádzania, tolerancie, demokracie a vlastenectva, a to po stránke rozumovej, mravnej, etickej, estetickej, pracovnej a telesnej. Poskytuje žiakovi základné poznatky, zručnosti a schopnosti v oblasti jazykovej, prírodovednej, spoločenskovednej, umeleckej, športovej, zdravotnej, dopravnej a ďalšie poznatky a zručnosti potrebné na jeho orientáciu v živote a v spoločnosti a na jeho ďalšiu výchovu a vzdelávanie.


Zriaďovateľská pôsobnosť vo vzťahu k základným školám je preneseným výkonom štátnej správy na obce. Základná škola v Mokranciach je bez samostatnej právnej subjektivity, jej zriaďovateľom je obec.

zakladna skola mokrance.png

                                                    
Riaditeľka Základnej školy v Mokranciach:  Mgr. Eva Bistiková

Ukončené vzdelanie:  Prešovská univerzita – pedagogická fakulta

Kontakt:  055/4602416

E-mail: evabistikova@centrum.sk

webová stránka:  zsmokrance.edupage.org/


Z histórie:

Škola v obci sa spomína už r. 1850 a prvým učiteľom bol pán Drimal. Pre nevyhovujúci stav bola škola zrušená a roku 1908 postavená nová, ktorá sa zachovala do dnešných dní a slúži svojmu pôvodnému účelu. Škola stojí neďaleko kostola.


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka