Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúra a šport

Obec pri výkone samosprávy utvára a chráni zdravé podmienky a zdravý spôsob života a práce obyvateľov obce, chráni životné prostredie, ako aj utvára podmienky na zabezpečovanie zdravotnej starostlivosti, na vzdelávanie, kultúru, osvetovú činnosť, záujmovú umeleckú činnosť, telesnú kultúru a šport. Obec rozpracúva koncepciu a program rozvoja telesnej kultúry samosprávneho kraja na podmienky obce, podporuje organizovanie športových podujatí a iných aktivít telesnej kultúry v obci, podporuje výstavbu a prevádzkovanie športových zariadení v školách, ktorých je zriaďovateľom, a v spolupráci s občianskymi združeniami aj športovej infraštruktúry v obci, rozvíja starostlivosť o telesnú kultúru v školách, ktorých je zriaďovateľom, a podporuje školské športové súťaže a využívanie športových zariadení na telesnú kultúru obyvateľstva mimo času vyučovania.

Pri usporiadaní kultúrnych aktivít v obci fyzickou osobou alebo právnickou osobou sa vyžaduje súhlas obce a na základe zákona SNR č. 96/1991 Zb. podanie oznámenia o uskutočnení verejného kultúrneho podujatia. Prílohu oznámenia tvorí kópia hromadnej licenčnej zmluvy o použití hudobných diel ich verejným predvádzaním, uzavretá podľa § 48 Autorského zákona č. 618/2003 Z. z.  medzi SOZA a usporiadateľom.


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka